Tur Satış Sözleşmesi


Tur Satış Sözleşmesi

İSTANBULCİKİSLİTUR:COM İLE TUR KATILIMCISI “MÜŞTERİ” ARASINDAKİ

 PAKET TUR (SEYAHAT) SÖZLEŞMESİ (YURT İÇİ )

 Bu Sözleşme Yurt İçi turlarda geçerli olmak üzere hazırlanmıştır. Gidilecek olan tur programı ile bir bütündür.

>> SÖZLEŞMEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

01 – TARAFLAR VE KONUSU

 İş bu satış sözleşmesi seyahati düzenleyen Acente “İstanbulcikislitur.com” ile tura katılmak isteyen “Müşteri” arasında “Yurt İçi Gezisi” konusunda akdolunmuş olup ekli tur programı ile bir bütündür. Sözleşme içeriğinde İstanbulcikislitur.com “Acenta” diye anılacak , gezi katılımcısı “Müşteri” olarak anılacaktır.

02 – KESİN KAYIT ve iPTAL ŞARTLARI

Turlara kesin kayıt, tur ücretinin en az %40’ının ödenmesi ile olur. Tur ücretinin kalan kısmının, tur hareket tarihine 30 gün kala tamamlanmaması halinde, müşterinin tura katılmaktan vazgeçtiği varsayılır ve iptal şartları uygulanır.

Tur hareket tarihinden 45 gün öncesine kadar Müşterimiz tarafından yapılan olan iptallerde, tur bedeli (isme rezervasyonlu bilet hariç ) tamamen iade edilir.

Hareket tarihine 44 – 30 gün kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %10’u,

29 – 15 gün kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %50 si

14–7 gün kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin % 80’i, kesilir.

7 gün veya daha az süre kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %100’u alınır.

Tura habersiz katılmama veya tur otobüsünü, uçağı kaçırma hallerinde, tura başlangıçta katılmakla birlikte isteyerek veya istek dışı tura devam etmeme veya edememe hallerinde ise herhangi bir iade söz konusu değildir. İptal kesintisinden ayrı olarak DREAMSTUR ‘in müşteri için yaptığı zorunlu harcamalar da (sigorta,uçak bileti, otel vb.) müşteriden ayrıca tahsil edilir.

03 – GRUP TURLARI

Grup turlarının gerçekleşebilmesi için, yeterli sayıda kişinin katılımı gerekir. Yetersiz katılım durumunda DREAMSTUR müşteriden izin almaksızın turu her zaman iptal edebileceği gibi, turu başka bir acente vasıtası ile de yapabilir.

Katılım yetersizliği nedeniyle turun yapılamaması halinde alınan ücret, kesintisiz iade edilir veya katılım azlığından dolayı kişi başı maliyet artacağından, diğer katılımcıların da isteği ve kabulü doğrultusunda, Acentemiz aradaki farkı talep ederek turu gerçekleştirebilir.

04 – BAGAJ

Otobüs ile yapılan tüm yurtiçi ve yurtdışı turlarda, her misafirimizin 50X70 ebadında bir valiz ve 20X50 ebadında bir el çantası bagaj hakkı vardır. Bu ölçüleri ve sayıyı aşan bagajlar, otobüs bagaj hacmi müsait ise kabul edilir, aksi takdirde kabul edilmez.

Uçak ile yapılan turlarda ise, fazla bagaj ücreti misafirin kendisine ait olup, fazla bagaj ücreti uçak şirketinin esaslarına göre tespit edilir.

Otobüslü turlarda Acente Görevlisine teslim edilmeyen bagajlardan Acentemiz sorumluluk taşımaz. Kaybolan bagaj için ödenecek teminat, sigorta bedelleri dahilindedir.

Bagajların içinde para, kıymetli evrak ve benzeri değerli ziynet eşyaları bulundurulmamalıdır.

Uçak ile yapılan seyahatlerde bagajın kaybolmasından İstanbulcikislitur.com‘un sorumluluğu yoktur. Bu gibi durumlarda Uçak şirketinin kuralları geçerlidir.

05 – MÜCBİR SEBEPLER VE SORUMLULUKLAR

Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, afet, savaş, hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve arızalardan veya devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden DREAMSTUR sorumlu tutulamaz.

İstanbulcikislitur.com, tur programında, ücretlerde, nakil araçlarında ve konaklama tesislerinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir. Acentemiz taşıyıcı ve konaklama şirketleri ile müşterilerimiz arasında aracı durumundadır.

Taşıma ve konaklama ile ilgili, Acentemizle ilgili olmayan herhangi bir sebepten dolayı, taşıma ve konaklama esnasında meydana gelebilecek kaza, sağlık problemi, bavul çalınması veya kaybolması veya hasara uğramasından Acentemiz sorumlu değildir.

Turlarımıza tek olarak katılan yolcularımız, tur ücretine ilaveten tek kişilik oda farkını ödemek zorundadırlar. Ancak arzu ettikleri takdirde ve tura katılan 2. bir tek kişi olduğunda iki yolcumuzun kendi istek ve onayları doğrultusunda aynı odada kalabilirler. Aynı odayı paylaşan iki yolcu arasında ve tur esnasında doğabilecek her türlü ihtilaftan Acentemiz sorumlu olmayacaktır.

Acentemiz, çalışmış olduğu hava yollarının zaman zaman değiştirdiği uçak saatleri ve tarifelerinden sorumlu değildir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda, orijinal programa sadik kalarak, tur sıralamasında, yemek yenecek veya konaklanacak yerlerde vb değişiklik yapma hakkını saklı tutar (THY)

06 – FİYATA DAHİL HUSUSLAR VE ve DİĞER İSTİSNALAR

Tur programında fiyata dahil olan tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar haricindeki turlar veya hizmetler ekstra ücrete tabidir.

Uçak şirketleri Dünya üzerinde petrol fiyatlarının artmasına bağlı olarak –yakıt ücretlerine gelen zammı (uçak bileti alınmış bile olsa) yansıtmakta ve tur tarihinden önce Acenteden talep etmektedirler. Bu gibi durumlarda hava yollarının yapacağı zamlardan DREAMSTUR sorumlu tutulamaz ve bilet fiyat fakları tur fiyatına yansıtılır

Fiyatlara katma değer vergisi dahildir.

Otellere varış saati ne olursa olsun, odalara yerleşme saati 15.00’dir. Otellerde odaları en geç boşaltma saati ise 11.00’dir.

Otobüs ile yapılan turlarda, yollarda yenilen yemek ücretleri misafirler tarafından ödenir.

Program dışı ekstra harcamalar müşterilerimize aittir .

Seyahat süresince gezilen ve konaklanan yerlerde misafirlerimiz ile ilgili meydana gelebilecek hasar, zarar ve kayıptan Acentemiz (İstanbulcikislitur.com) sorumlu değildir. .

07 – TUR BAŞLANGICI ve HAREKET SAATLERİ

Otobüsle yapılan turların kalkış ve hareket noktaları programda belirtilir. Uçaklı turlarda ise, buluşma yeri ilgili hava yolunun kontuarıdır.

Tüm turlarda hareket yeri ve saatlerin, misafirlerimiz tarafından son hafta içinde Acentemizden teyit edilmesi gerekir. Buluşulamama halinden müşteri sorumludur.

Uçak, vapur, tren, otobüs hareket saatleri programın basıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden ve buna bağlı olarak zorunlu olarak yapılan program değişikliklerinden Acentemiz sorumlu tutulamaz.

Programdaki uçak, vapur, tren, otobüs hareket yer, saat ve sefer sayıları seyahatten önce acentemizden kontrol edilmelidir. Acentemiz tur hareket detaylarını yolcularına bildirmekle birlikte yolcularımız da bu detayları Acenteden sorup öğrenmekten sorumludur.

08 – SİGORTA

Konaklamalı turlarımızın tamamında müşterilerimize sigorta yapılmaktadır.

Tur esnasında olabilecek sağlık sorunlarında sigorta şirketinin kuralları geçerlidir. Kronik rahatsızlıklar ve Alerjiler konusunda verilmeyen bilgilerden acentemiz sorumlu değildir.

Herhangi bir rahatsızlık durumunda katılımcı ön tanı -teşhis – film – reçete gibi sigorta şirketine ödeme yaptığı belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.

Ödemeler katılımcı tarafından yapılır ve yapılan ödemelerin faturaları sigorta şirketine iletilerek ödemenin geri yapılması istenir.

Sigorta şirketi yapacağı inceleme sonucunda ödeme yapıp –yapmayacağına karar verir.

Acentemiz bu sürecin işleyişi konusunda katılımcıya yardımcı olur. Ancak ödeme garantisi veremez. Sigorta ile ilgili kararlardan sigorta şirketi sorumludur.

09 – YETKİLİ MAHKEME

Acentemiz kayıt sırasında verilen bilgileri doğru kabul eder. Yanlış ve eksik beyanlardan doğabilecek sorunlardan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

İşbu sözleşmeden dolayı ihtilaf doğmaması asıldır, ancak herhangi bir ihtilaf halinde İzmir Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Yukarıdaki sözleşme maddelerinin tamamı tura katılacak olan müşteri tarafından okunmuş ve imza altına alınmıştır

EK: Müşterinin kayıt olduğu “Tur Programı”

MÜŞTERİ (TUR KATILIMCISI) İstanbulcikislitur.com SEYAHAT ACENTESİ

Kişi Adı Soyadı Cep Telefonu İş Telefonu Adı Soyadı

1.

2.

3.

4.

5.

Fatura Adresi

TARİH TARİH

İMZA İMZA

İstanbulcikislitur.com İLE TUR KATILIMCISI (MÜŞTERİ) ARASINDAKİ

YURT DIŞI PAKET TUR (SEYAHAT) SÖZLEŞMESİ

 Bu Sözleşme Yurt Dışı turlarda geçerli olmak üzere hazırlanmıştır. Gidilecek olan tur programı ile bir bütündür.

>> SÖZLEŞMEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

01 -TARAFLAR VE KONUSU

İşbu satış sözleşmesi seyahati düzenleyen Acente İstanbulcikislitur.comile tura katılmayı isteyen müşteri arasında Yurt Dışı gezileri konusunda akdolunmuştur. Ekli tur programı ile bir bütündür. Sözleşme içeriğinde İstanbulcikislitur.com “Acenta” diye anılacak , gezi katılımcısı “Müşteri” olarak anılacaktır.

02 – KESİN KAYIT

Turlara kesin kayıt, tur ücretinin en az %40’ının ödenmesi ile olur. Tur ücretinin kalan kısmının, tur hareket tarihine 45 gün kala tamamlanmaması halinde, müşterinin tura katılmaktan vazgeçtiği varsayılır ve 3. maddedeki iptal şartları uygulanır.

03 – İPTAL ŞARTLARI

Müşterimiz tarafından, tur hareket tarihinden 46 gün öncesine kadar olan iptallerde, tur bedeli (Yurt dışı bilet hariç ) iade edilir.

Yurtdışı turlarda hareket tarihine 45 -30 gün süre aralığı kaldığında yapılan iptallerde seyahat ücretinin- Bilet hariç- %50 si

29-20 gün süre aralığında yapılan iptallerde seyahat ücretinin ücretinin – Bilet Hariç- % 80’i kesilir.

Seyahat tarihine daha az süre kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %100’u alınır.

Bilet ücretleri 46 günden az süre kalan tüm seyahatlerde tam / kesintisiz tahsil edilir.

Sağlık nedeni ile yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir.

Üstte belirtilen süre açıklamalarının dışındaki iptallerde veya tura habersiz katılmama veya tur otobüsünü, uçağı kaçırma hallerinde, tura başlangıçta katılmakla birlikte isteyerek veya istek dışı tura devam etmeme veya edememe hallerinde ise herhangi bir iade söz konusu değildir.

İptal kesintisinden ayrı olarak İstanbulcikislitur.com‘un müşteri için yaptığı zorunlu harcamalar da (sigorta vb.) müşteriden ayrıca tahsil edilir.

04 – GRUP TURLARI

Grup turlarının gerçekleşebilmesi için, yeterli sayıda kişinin katılımı gerekir. Yetersiz katılım durumunda İstanbulcikislitur.com müşteriden izin almaksızın turu her zaman iptal edebileceği gibi, turu başka bir acente vasıtası ile de yapabilir.

Katılım yetersizliği nedeniyle turun yapılamaması halinde alınan ücret, kesintisiz iade edilir veya katılım azlığından dolayı kişi başı maliyet artacağından, diğer katılımcıların da isteği ve kabulü doğrultusunda, Acentemiz aradaki farkı talep ederek turu gerçekleştirebilir.

05 – BAGAJ

Otobüs ile yapılan tüm yurtiçi ve yurtdışı turlarda, her misafirimizin 50X70 ebadında bir valiz ve 20X50 ebadında bir el çantası bagaj hakkı vardır. Bu ölçüleri ve sayıyı aşan bagajlar, otobüs bagaj hacmi müsait ise kabul edilir, aksi takdirde kabul edilmez.

Uçak ile yapılan turlarda ise, fazla bagaj ücreti misafirin kendisine ait olup, fazla bagaj ücreti uçak şirketinin esaslarına göre tespit edilir.

Otobüslü turlarda Acente Görevlisine teslim edilmeyen bagajlardan Acentemiz sorumluluk taşımaz. Kaybolan bagaj için ödenecek teminat, sigorta bedelleri dahilindedir.

Bagajların içinde para, kıymetli evrak ve benzeri değerli ziynet eşyaları bulundurulmamalıdır.

Uçak ile yapılan seyahatlerde bagajın kaybolmasından İstanbulcikislitur.com‘un sorumluluğu yoktur. Bu gibi durumlarda Uçak şirketinin kuralları geçerlidir.

Tüm kayıplar için Sigorta ödemesinin yapılabilmesi için gidilen ülkede yasal kayıt- evrak formlarının doldurtulup imzalanmış olması gereklidir.

06 – MÜCBİR SEBEPLER VE SORUMLULUKLAR

Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, afet, savaş, hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve arızalardan veya devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden İstanbulcikislitur.com sorumlu tutulamaz.

İstanbulcikislitur.com, tur programında, ücretlerde, nakil araçlarında ve konaklama tesislerinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir. Acentemiz taşıyıcı ve konaklama şirketleri ile müşterilerimiz arasında aracı durumundadır.

Taşıma ve konaklama ile ilgili, Acentemizle ilgili olmayan herhangi bir sebepten dolayı, taşıma ve konaklama esnasında meydana gelebilecek kaza, sağlık problemi, bavul çalınması veya kaybolması veya hasara uğramasından Acentemiz sorumlu değildir.

Yurt dışı turlarımıza tek olarak katılan yolcularımız, tur ücretine ilaveten tek kişilik oda farkını ödemek zorundadırlar. Ancak arzu ettikleri takdirde ve tura katılan 2. bir tek kişi olduğunda iki yolcumuzun kendi istek ve onayları doğrultusunda aynı odada kalabilirler. Aynı odayı paylaşan iki yolcu arasında ve tur esnasında doğabilecek her türlü ihtilaftan Acentemiz sorumlu olmayacaktır.

Acentemiz, çalışmış olduğu hava yollarının zaman zaman değiştirdiği uçak saatleri ve tarifelerinden sorumlu değildir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda, orijinal programa sadik kalarak, tur sıralamasında, yemek yenecek veya konaklanacak yerlerde vb değişiklik yapma hakkını saklı tutar

FORCE MAJÖR Koşullarında doğabilecek olası ödemeler müşteriye aittir. Yani olağan dışı/olağanüstü sorunlarda (Örneğin: Hava durumu nedeni ile feribot yada geminin sefer iptalinde / ertelemesinde- Yangın / yol kapanması gibi nedenlerle gündeme gelebilecek değişikliklerden ve ödemelerden acentemiz sorumlu tutulamaz. Özel haller ve koşullar sigorta kapsamında değildir.

07 – FİYATA DAHİL HUSUSLAR VE İSTİSNALAR

Tur programında fiyata dahil olan tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar haricindeki turlar veya hizmetler ekstra ücrete tabidir.

Ekstra tur yapılabilmesi için ekstra tura katılımın yeterli olması gereklidir.

Yurtdışı turlarda, gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre, turistlerden alınması gereken vergi, resim, harç ve benzeri kamusal ödemeler ile tur hareketinden önce uygulanmaya başlayan uçak ve otel vb. fiyatlardaki artışlar müşterilere aittir.

Grup uçak biletleri tur tarihinden önce alınmaktadır.

Uçak şirketleri Dünya üzerinde petrol fiyatlarının artmasına bağlı olarak –yakıt ücretlerine gelen zammı (uçak bileti alınmış bile olsa) yansıtmakta ve tur tarihinden önce Acenteden talep etmektedirler. Bu durumlarda hava yollarının yapacağı zorunlu zamlardan İstanbulcikislitur.com sorumlu tutulamaz ve bilet fiyat farklılıkları tur fiyatına yansıtılır

Fiyatlara katma değer vergisi dahildir.

08 – PASAPORT ve VİZE

Yurt dışı gezilerinde tur bitim tarihi esas kabul edilerek en az bir yıl geçerli pasaporta sahip olunması gerekmektedir. .

Türk pasaportlarına vize uygulayan ülkelerle ilgili belgelerin, istenilen sayıda fotoğraflar ve geçerli pasaportlar acentemize tur tarihinden 45 iş günü öncesine kadar teslim edilmelidir.

Herhangi bir gecikmeden doğabilecek aksaklıklardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Vizelerin alınmasında Acentemiz yardımcı olur. Vize ücreti, katılımcı misafirlerimize aittir.

Vizenin konsolosluklar tarafından verilmemesinden Acentemiz sorumlu tutulamaz. Konsolosluklar vize verilmediğinde de vize ücreti iadesi yapmamaktadırlar.

Buna bağlı olarak Acentemizin yapmış olduğu zorunlu tur harcamaları (iadesiz uçak bileti, ön rezervasyon masrafları, vize masrafları vb.) yolcumuzdan talep edilir.

Hareket tarihine kadar vize ücretlerindeki olabilecek fiyat artışları katılımcı misafirlerden talep edilir.

09 – TUR BAŞLANGICI VE HAREKET SAATLERİ

Otobüsle yapılan yurtiçi veya yurtdışı turların kalkış ve hareket noktaları programda belirtilir.

Uçaklı turlarda ise, buluşma yeri iç hatlar veya dış hatlarda bulunan ilgili hava yolunun kontuarıdır.

Tüm turlarda hareket yeri ve saatlerinin, misafirlerimiz tarafından son hafta içinde Acentemizden teyid edilmesi gerekir.

Buluşulamama ve gecikme durumunda çıkabilecek sorunlardan müşteri sorumludur.

Tüm turlarda hareket yeri ve saatlerin, misafirlerimiz tarafından son hafta içinde Acentemizden teyid edilmesi gerekir. Buluşulamama halinden müşteri sorumludur.

Uçak, vapur, tren, otobüs hareket saatleri programın basıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden ve buna bağlı olarak zorunlu olarak yapılan program değişikliklerinden Acentemiz sorumlu tutulamaz.

Herhangi bir sebepten dolayı, ulaşım araçlarına bağlı olarak veya olmayan sebeplerden değişiklik yapılabilir.

Programdaki uçak, vapur, tren, otobüs hareket yer, saat ve sefer sayıları seyahatten önce acentemizden kontrol edilmelidir. Acentemiz tur hareket detaylarını yolcularına bildirmekle birlikte yolcularımız da bu detayları Acenteden sorup öğrenmekten sorumludur..

11 – DİĞER HUSUSLAR

Otellere varış saati ne olursa olsun, odalara yerleşme saati yerel saate göre 15.00’dir. Otellerden ayrılış saati ne olursa olsun, odaları, boşaltma saati ise yerel saate göre 11.00’dir.

Otobüsle yapılan turlarda, yollarda yenilen yemek ücretleri misafirler tarafından ödenir.

02-10 yaş grubu çocuklara ebeveynleri ile birlikte ayni odada üçüncü veya dördüncü kişi olarak verilecek hizmetlere göre indirim yapılabilir.

Seyahat süresince gezilen ve konaklanan yerlerde misafirlerimiz ile ilgili meydana gelebilecek hasar, zarar ve kayıptan Acentemiz sorumlu değildir.

Yiyecek – içecek- program dışı ekstra harcamalar müşterilerimize aittir.

Tur programı dışında yapılabilecek olan ekstra turlar tur ücretinin dışındadır.

12 – SİGORTA

Tur esnasında olabilecek sağlık sorunlarında sigorta şirketinin kuralları geçerlidir.

Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışında olup, kronik hastalıklar ve Alerjiler konusunda bilgi verilmemesinden acentemiz sorumlu değildir.

Acentemiz kayıt sırasında verilen bilgileri doğru kabul eder. Yanlış ve eksik beyanlardan doğabilecek sorunlardan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

Herhangi bir rahatsızlık durumunda katılımcı ön tanı -teşhis – film – reçete gibi sigorta şirketine ödeme yaptığı belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.

Ödemeler katılımcı tarafından yapılır ve yapılan ödemelerin faturaları sigorta şirketine iletilerek ödemenin geri yapılması istenir.

Sigorta şirketi yapacağı inceleme sonucunda ödeme yapıp –yapmayacağına karar verir.

Acentemiz bu sürecin işleyişi konusunda katılımcıya yardımcı olur. Ancak ödeme garantisi veremez. Sigorta ile ilgili kararlardan sigorta şirketi sorumludur.

13 – YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşme 13 ana maddeden ibarettir. Sözleşmeden dolayı ihtilaf doğmaması asıldır, ancak herhangi bir ihtilaf halinde İzmir Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Yukarıdaki sözleşme maddelerinin tamamı tura katılacak olan müşteri tarafından okunmuş ve imza altına alınmıştır

EK: Müşterinin kayıt olduğu “Tur Programı”

MÜŞTERİ (TUR KATILIMCISI) İstanbulcikislitur.com SEYAHAT ACENTESİ

Kişi Adı Soyadı Cep Telefonu İş Telefonu Adı Soyadı

1.

2.

3.

4.

5.

Fatura Adresi

TARİH TARİH

İMZA İMZA